Ostukorv

Tunned, et hoones on raske hingata? Tekib peavalu, uimasus või väsimustunne? Võib olla on asi halvas ventilatsioonis. Vaata järele, millised on kuus ohumärki, millele kindlasti tähelepanu tasuks pöörata!

Mõned majad põevad n-ö “haige maja” sündroomi. See tähendab, et maja ruumides ei tunne inimesed ennast mõnusalt ja hästi: silmad kuivavad, köhitakse, aevastatakse ja jäädakse justkui haigeks. Esialgu pole aga arugi saada, et kurja juureks võib olla ventilatsiooniprobleem. Sellega peaks tegelema aga kiirkorras, sest kehv ventilatsioon on otsene oht tervisele ja elukvaliteedile. Ja muidugi ei ole ventilatsioon murekohaks ainult kodudes, ka kontoris ja töökohal, kus veedame suure osa päevast, on hea õhuvahetus ülioluline.

Kuus märki, et majas on ventilatsiooniprobleemid:

  1. Tavapärasest suurem hulk inimesi kurdab kurnatust

Kas tuleb ette mõni hetk, kui töökaaslane kurtis suutmatust ärkvel püsida? Ja seda olenemata heast unest ja kosutavast kõhutäiest. Või tunned end hoopis kodus pidevalt kurnatuna? Mure võib peituda ruumide halvas õhukvaliteedis. See ei lase kopsudel normaalselt töötada. Seetõttu tunnevad selles ruumis olevad inimesed end uimaselt ja väsinult. Tavaliselt paraneb õue minnes enesetunne märkimisväärselt.

  1. Hoones tekib peavalu

Sageli kurdavad halva ventilatsiooniga hoonetes elavad või töötavad inimesed peavalu. Valutunne läheb aga majast väljudes üle. See võib olla järjekordne märk halvast ventilatsioonist. Peavalu võivad tekitada ka lenduvad orgaanilised ühendid, mis satuvad õhku peamiselt värvide, puhastusvahendite ja mõningate viimistlusmaterjalide või vaipade kaudu. Et õhk oleks lenduvatest orgaanilistest ühenditest puhas, on vaja korralikku ventilatsiooni.

  1. Nohu gripihooaja välisel ajal

Üks märk halvast ventilatsioonist on gripi tundemärgid. Kusjuures need tundemärgid esinevad siis, kui viibid halva ventilatsiooniga ruumides. Õue minnes ja kodus olles kaovad need ära. Halb õhukvaliteet siseruumides võib inimestel põhjustada ka astmat ja kutsuda esile allergilisi reaktsioone.

  1. Ebameeldiv lõhn majas

Kui hoones on imelik läppunud lõhn, siis võib see olla märk halvast ventilatsioonist, aga ka hallitusest või liiga niiskest õhust. Kui pesu toas ära ei kuiva või vannituba on pidevalt niiske, on see selge märk, et midagi on valesti.

  1. Hallitus

Tavaliselt tekib hallitus siis, kui majas on halb ventilatsioon. Kui õhk saab normaalselt liikuda, siis hallitust ei teki. Mida kauem lased hallitusel vohada, seda raskem on sellest vabaneda. Hallitust leidub ka mujal kui ainult niisketel aladel. Näiteks võid hallitust kohata ka puidul, paberil ja teistel orgaanilistel materjalidel.

  1. Hoones on raske hingata

Kui inimesed kurdavad, et õhk on just kui nii paks, et seda on võimatu sisse hingata ja rinnus on raske tunne, siis võib see olla märk halvast ventilatsioonist. Kui sellisest tundest räägitakse sageli, siis on majas tõenäoliselt ventilatsiooniga probleemid.

Ventilatsiooniprobleemidega tuleks tegeleda nii kiirest kui võimalik

Kui oled hoone omanik või haldaja, siis pead tagama inimestele tervisliku keskkonna. Asi pole ainult seaduses, vaid on seotud ka eetikaga. Vaevalt, et soovid, et inimesed, kes hoones töötavad, õpivad või elavad, jääksid haigeks. Oluline on, et inimesed saaksid hingata värsket õhku.

Võta meiega ühendust ja me tuleme appi

Selleks, ei pea Sa tegema muud kui võtma ühendust meie klienditoega. Meie spetsialist tuleb kohale, vaatab olukorra üle ja püüame üheskoos lahenduse leida.

Allikas: memsolutions.co.uk