Ostukorv

Ventilatsioonisüsteemi korrasoleku ja hästi toimimise seisukohalt on  tähtis, et süsteemi hooldatakse regulaarsetelt, olenevalt objekti asukohast. Kui ventileeritav objekt asub linnas, alevis või elava liiklusega tee ääres, tuleb ventilatsiooniseadme hooldust teostada minimaalselt kaks korda aastas. Harva asustusega aladel piisab ühest hooldusest aastas.

Korralise hoolduse käigus vahetatakse ventilatsiooniseadme filtrid, puhastatakse soojusvaheti element ning seadme sisemus puhastatakse tolmuimejaga.

ÜLDINE JUHEND FILTRITE VAHETAMISEKS

  1. Lülita ventilatsiooniseade ja ventilatsiooniseadme kaitse välja, et vältida elektrilöögi saamist. Soovitavalt kanna tolmumaski, nii väldid raskete tolmuosakeste ning muu ebavajaliku sattumist hingamisteedesse. Samuti oleks soovitav kanda töörõivaid või ühekordset kaitseülikonda, et vältida riiete määrdumist.
  2. Ava ventilatsiooniseadme luuk/uks  (vt tootja hooldusjuhendeid).
  3. Eemalda vanad filtrid. Soovitame panna vanad filtrid samasse kasti, millega uued filtrid on toodud. Mustade filtrite kasti panemine aitab ka ära hoida nendest lenduva tolmu sattumise tuppa. Kasti mustade filtritega võib viia tavalisse prügikonteinerisse.
  4. Kui seadmel on eemaldatav soojusvaheti, võta see välja ning pese/puhasta tolmuimejaga vastavalt tootja juhistele. Nii tagad soojussalvesti korrapärase toimimise ning säästad energiat tänu õhu täiendavale soojendamisele (vt tootja hooldusjuhendeid). NB! Hoidu kahjustamast soojusvaheti lamelle või pealispinda!
  5. Puhasta seadme sisemus tolmuimejaga või pühi see ettevaatlikult puhtaks (vt tootja hooldusjuhendeid).
  6. Pane soojussalvesti oma kohale tagasi. NB!Hoidu kahjustamast soojusvaheti lamelle või pealispinda!
  7. Paigalda uued filtrid. Jälgi, et uued filtrid oleksid paigaldatud õige tuule suuna järgi           (noolega „AIR FLOW“ märgis filtri raamil), vajadusel kontrolli õhu liikumise suund tootjapoolsest hooldusjuhendist.
  8. Sulge seadme luuk.
  9. Lülita kaitsmed ja seade sisse ja jälgi, et seade käivitub korrektselt ilma häiretuledeta. Varu kannatust, sõltuvalt seadme tüübist võib seadme tööreziimi käivitumine võtta aega kuni 20 minutit.

Kui ülalpool esitatud loetelu tundub sulle endale liiga keeruline või sul pole selleks tahtmist ega aega siis teeme seda sinu eest.

Telli filtrite vahetamine