HEA TEADA
Koroonaviiruse superleviku juhtumite ühisjoon on kehv õhustus. Pisike koroonaviirus võttis kevadel müstilised mõõtmed. Maailma terviseorganisatsioon (WHO) ees ja paljude riikide terviseametid järel korrutasid mantrat: peske käsi ja hoidke ühe-kahemeetrist distantsi, siis te ei nakatu. Ent ikka nakatuti. Kas tõesti ei pestud käsi küllalt põhjalikult? Samal…
vallo19. august 2020
Kui tõhus on viiruste ennetamisel näol kaitsemaski kandmine ja kuidas seda kasutama peaks, räägib Apotheka proviisor Merle Niglas. Eesti tänavapildis ei näe just sageli inimest, kelle nägu katab viirushaiguste hooajal kaitsemask, küll aga on näomaski kandmine levinud Aasia suurlinnades. Ka Hiinast levima hakanud uue koroonaviiruse…
vallo22. märts 2020
Üks ennetusmeede on ka hingamismaski kandmine. Reeglina kasutab seda haige inimesi, et mitte teisi nakatada, aga võib ka ennetavalt kanda.Maskide puhul tuleb tähele panna seda, et aeg ajalt tuleb seda vahetada. Eriti määrdumise või vettumise korral. Kaitsemaski kandmine avalikes kohtades ei ole meil levinud. Kui…
vallo22. märts 2020
Ventilatsioonisüsteemi korrasoleku ja hästi toimimise seisukohalt on tähtis, et süsteemi hooldatakse regulaarsetelt, olenevalt objekti asukohast. Kui ventileeritav objekt asub linnas, alevis või elava liiklusega tee ääres, tuleb ventilatsiooniseadme hooldust teostada minimaalselt kaks korda aastas. Harva asustusega aladel piisab ühest hooldusest aastas. Korralise hoolduse käigus vahetatakse…
vallo17. märts 2020
WHO (World Health Organisation) soovitatud tolmu kogumise piirnormid on järgmised: Välisõhk, mis võib sisaldada ajutiselt saastet. Kõrgete tahkete osakeste kontsentratsiooniga välisõhk. Väga kõrgete tahkete osakeste kontsentratsiooniga välisõhk. Soovitused sissepuhkeõhu filtrite valimiseks. ÜLDVENTILATSIOON SUP 1 - SUP 2 Pidevalt kasutatavad ruumid Näiteks: Lasteaiad, koolid, kontorid, hotellid,…
vallo13. märts 2020
Harilikult on kõikidel filtritel filtriraamil etikett, millel on kajastatud kogu vajalik informatsioon. Filtrite tellimiseks on vaja vaid leida meie Filtripoest õige filter ja lisada see ostukorvi, sooritada ost ning me saadame Teile filtrid soovitud aadressile või valitud pakiautomaati.Kui Te ei leia soovitud filtreid meie Filtripoe…
vallo13. märts 2020
ISO 16890 Standard Alates 1 juulist 2018 asendab EN ISO 16890 filtrite ja filtreerimise standard varasemat standardit EN 779. Peamine erinevus standardite vahel on see, et ISO 16890 nõuab filtrite tõhususe testimist laiemas osakeste vahemikus, pakkudes seega erineva suurusega osakeste tõhususe kohta lisateavet. Maailma juhtivad tervisega…
vallo19. veebruar 2020
Mitmed uuringud kinnitavad, et isegi linnade välisõhk on puhtam kui õhk interjööris. Miks nii? Üks põhjustest on kindlasti see, et puud ja taimed aitavad püsivalt õhku puhastada. Siseruumides ümbritseb meid aga terve hulk toksilisi ained, mis imbuvad toaõhku mööblist, tapeedist, värvidest, lakkidest, kodutekstiilidest ja kodukeemiast.…
vallo19. veebruar 2020
Tunned, et hoones on raske hingata? Tekib peavalu, uimasus või väsimustunne? Võib olla on asi halvas ventilatsioonis. Vaata järele, millised on kuus ohumärki, millele kindlasti tähelepanu tasuks pöörata! Mõned majad põevad n-ö "haige maja" sündroomi. See tähendab, et maja ruumides ei tunne inimesed ennast mõnusalt…
vallo19. veebruar 2020